University of Miami Athletics
Rower

Savannah Alario

  • The Out-of-Door Academy

The Out-of-Door Academy

Rower

Laura Alcorn

  • Conestoga

Conestoga

Rower

Halle Alitz

  • Boston Latin

Boston Latin

Rower

Gaby Amato

  • Miami Beach Senior

Miami International Rowhouse

Rower

Anna Baker

  • Glen Ridge

Glen Ridge

Rower

Mimmi Balaam

  • The Geelong College

The Geelong College

Coxswain

Anne Baldino

  • Adlai E. Stevenson

Adlai E. Stevenson

Rower

Olympia Binos

  • The Geelong College

The Geelong College

Rower

Emmalyn Brenner

  • Shepaug Valley

Shepaug Valley

Rower

Loretta Brueckner

  • Herder-Gymnasium Minden

Herder-Gymnasium Minden

Rower

Megan Buras

  • Punahou

Punahou

Rower

Rebecca Camplin

  • E.L. Crossley Secondary School

E.L. Crossley Secondary School

Rower

Marilou Chardin

  • Lycée Sacré-Coeur

Lycée Sacré-Coeur

Rower

Meredith Costello

  • O'Gorman

O'Gorman

Rower

Meghan Doyle

  • Booker T. Washington

Booker T. Washington

Rower

Maya Feldman

  • MAST Academy
Rower

Jackqueline Goggins

  • Immaculata La Salle

Immaculata La Salle

Rower

Reilly Goss

  • Plant High School

Plant High School

Diana Guevara

  • Mallard Creek

Mallard Creek

Rower

Sara Hansen

  • WW-P High School South

WW-P High School South

Rower

Kathleen Hanson

  • Ruyton Girls' School

Ruyton Girls' School

Rower

Paige Jackett

  • Wyoming Seminary College Prep School

Wyoming Seminary College Prep School

Rower

Laura Johnson

  • Desert Vista

Desert Vista

Rower

Tarynn Kaelin

  • Creekside

Creekside

Coxswain

Michaela Kerin

  • Amity Regional

Amity Regional

Rower

Taylor Kuligowski

  • Langley High School

Langley High School

Rower

Isabella Larder

  • Miami Beach

Miami Beach

Rower

Gabrielle Lavoie

  • St. John The Baptist

St. John The Baptist

Rower

Sabina Lewis

  • Maranatha

Maranatha

Rower

Gabriella Lopez

  • American Community School of Abu Dhabi

American Community School of Abu Dhabi

Rower

Liane Lopez

  • The Wilberforce School

The Wilberforce School

Rower

Fionna Magee

  • Northgate

Northgate

Rower

Hannah Maile

  • Charles J. Colgan

Charles J. Colgan

Rower

Eden Mindel

  • Oaks Christian

Oaks Christian

Rower

Catherine Notarfrancesco

  • Fairfield Warde

Fairfield Warde

Rower

Madeline Parente

  • Trumbull

Trumbull

Rower

Rachel Peck

  • Champion Preparatory Academy

Champion Preparatory Academy

Rower

Anastasia Ray

  • MAST Academy

MAST Academy

Coxswain

Carolina Rodriguez

  • Design and Architecture

Design and Architecture

Coxswain

Shoshana Ronen

  • Immaculate Heart Academy
Coxswain

Hannah Rosa

  • Coral Reef

Coral Reef

Coxswain

Abby Schwenger

  • Mount Saint Joseph Academy

Mount Saint Joseph Academy

Coxswain

Shelly Sclater

  • Wekiva High School

Wekiva High School

Rower

Addie Spain

  • Darien

Darien

Rower

Isabelle Sterba

  • Obra D. Thompkins High School

Obra D. Thompkins High School

Rower

Victoria Stewart

  • Oakleaf

Oakleaf

Coxswain

Maren Stickley

  • Ocean City

Ocean City

Rower

Constance Stirling

  • Onslow College

Onslow College

Rower

Christina Strates

  • Venice High School

Venice High School

Rower

Logan Sudholz

  • Pennridge High School

Pennridge High School

Rower

Samantha Tripp

  • Newton Country Day

Newton Country Day

Rower

Demetra Vlahos

  • Paul D. Schreiber Senior

Paul D. Schreiber Senior

Rower

Mary Weber

  • Oswego East
Assistant Coach / Recruiting Coordinator

Claire Frenkel

Assistant Coach

Colin Regan

Assistant Coach / Novices

Caroline Escobar

Graduate Assistant

Annie Thompson

Rowing Staff